Марек Юнион-Ивкони не прости на Добруджа, мачът в Разлог не завърши

14.02.2014

Марек Юнион-Ивкони постигна 16-ата си победа в Суперлигата, като надделя с 3:1 (-19, 21, 19, 19) над Добруджа и остава без загуба от началото на първенството. Пред около 650 зрители в Спортната зала в Дупница гостите тръгнаха много добре в мача, но после всичко си дойде на мястото.
В първия гейм волейболистите от Добрич изненадаха неприятно дупничани, като започнаха да трупат преднина в резултата. В средата на частта Добруджа водеше с 5 точки, за да затвори при 19:25 за 0:1. Марек се съвзе бързо и спечели втория гейм с 25:21. След това домакините бяха още по-категорични и спечелиха на 19, за да поведат с 2:1. Решителният четвърти гейм стартира по-добре за Добруджа, а резултатът на първата техническа пауза бе 6:8. Марек Юнион-Ивкони изравни при 10:10, а до края нямаше особени трудности и затвори на 19, а с това и мача с 3:1.
Мачът Пирин – ЦСКА в Разлог пък не завърши. При резултат 1:1 и 17:13 в третия гейм треньорът на „червените” Сашо Попов извади отбора си недоволен от съдийско решение, а домакинската публика изпрати гостите с бурни освирквания.