Марек Юнион-Ивкони все по-близо до Купата на България

11.02.2014

Марек Юнион-Ивкони се класира за финалната четворка в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. На ¼-финалната фаза дупничани, които са и носители на трофея, отстраниха тима на Нефтохимик. Марек победи в Бургас с 3:0 (15, 24, 23) и продължава напред.
В първия гейм играчите на Найден Найденов бяха с класа над съперника и взеха аванс още в началото за да се стигне до 25:15 за дупничани и 0:1. Във втората част тимът на Нефтохимик се откъсна с 3 точки при 16:13, но с много воля и характер Марек Юнион-Ивкони обърна резултата и в крайна сметка спечели при 26:24 за 0:2. Началото на третия гейм бе изцяло в полза на домакините, които поведоха с 10:6. Марек обаче започна постепенно да стопява разликата и изравни при 19:19, а след това и победи с 25:23, с което затвори чисто мача.
По програма финалната четворка от турнира за Купата на България ще се играе на 14 и 15 март.