Марек Юнион-Ивкони няма грешка – удари и Арда

01.02.2014

Марек Юнион-Ивкони постигна поредната си победа в Суперлигата. Този път дупнишките волейболисти биха гостите от Арда (Кж) с 3:1 (22, -23, 19, 23) и продължават да са без загуба от началото на първенството.
Първият гейм тръгна точка за точка и дълго време вървеше равностойно. Постепенно обаче дупничани взеха нещата в свои ръце и направиха разлика от 3 точки, за да затворят при 25:22. В началото на втория гейм гостите създадоха неприятности на играчите на Марек. Арда поведе със 7:2, а дори и увеличи аванса си при 14:7. Втората техническа пауза пък дойде при 11:16. Въпреки опитите на дупничани за обрат, гостуващият тим взе частта при 23:25 и изравни за 1:1. В третия гейм дойде ред на Марек да покаже на какво е способен. Дупничани поведоха с 3 точки в средата на гейма, след което резонно спечелиха при 25:19 за 2:1. В четвъртата част отново класата на шампиона си каза думата, въпреки че Арда не се даде лесно. Все пак Марек затвори при 25:23 за крайното 3:1 гейма.
В класирането водач остава Марек Юнион-Ивкони вече с актив от 41 точки – 14 победи от 14 мача.