Марек Юнион-Ивкони пак го направи! 6-та победа с тайбрек

08.12.2014

След 5 победи с тайбрек, включително една в Шампионската лига, Марек Юнион-Ивкони отново спечели с 3:2 (26:24, 25:20, 22:25, 19:25, 10:15), като този път се наложи като гост над Арда. Кърджалийци започнаха много силно и поведоха с 2:0, но дупничани направиха пълен обрат.
Арда започна много силно мача и в първия гейм бързо взе преднина от 5 точки – 10:5. Постепенно Марек успя да стопи разликата и дори спаси два геймбола при 24:22, за да доведе нещата до 24:24. Домакините обаче съумяха да затворят частта с 26:24 за 1:0. Във втория гейм отново волейболистите на Иван Халачев стартираха по-добре и постигнаха добра разлика в своя полза. Това накара треньора на гостите Найден Найденов да направи две промени, като в игра се появиха Влади Лобутов и Мартин Иванов за сметка на Гьорги Гьоргиев и Павел Душков. И това обаче не даде очаквания ефект и Арда спечели гейма с 25:20 за 2:0. Мачът вървеше към чисто 3:0, след като в 3-ата част Арда водеше с 16:11. За Марек обаче силно се включи Михаил Цветанов и дупничани съумяха след 20-та точка да обърнат резултата, за да се стигне до 22:25 и 1:2. Четвъртият гейм мина под диктовката на гостите, които благодарение на класата си спечелиха с 19:25 и вкараха двубоя в тайбрек. А там разпределителят Лобутов правеше каквото си поиска и Марек изпълни специалитета си – победа в петия гейм и успех с 3:2.