След 2 часа битка! Марек Юнион-Ивкони изтръгна първа победа в Шампионската лига

04.12.2014

След мач продължил повече от 2 часа Марек Юнион-Ивкони надделя с 3:2 (18:25, 25:18, 25:22, 19:25, 14:16) като гост на испанския КАИ Теруел и се поздрави с първа победа в Шампионската лига.
След лекото колебание в самото начало на първия гейм тимът на Марек намери себе си и първата техническа пауза дойде при 7:8. От тук нататък разпределителят Гьорги Гьоргиев заигра още по-спокойно и това бързо даде преднина от 4 точки за дупничани – 8:12. До края българският отбор нямаше проблеми и затвори лесно при 18:25. Във втората част обаче нещата се обърнаха на 180 градуса. КАИ тръгна по-добре в началото и взе аванс от 3 точки благодарение на силния си сервиз. След 16-та точка испанците натрупаха още по-голяма преднина и спечелиха на 18 за 1:1. В третия гейм Марек тръгна силно и дръпна с 5:2. Волейболистите на Найден Найденов обаче много бързо допуснаха изравняване, а равенството се запази чак до 14:14. Последваха леки грешки в редиците на дупничани, които позволиха на КАИ да поведе с цели 5 точки. Накрая добре се включи Михаил Цветанов, но усилията му стигнаха само за намаляване на разликата и се стигна до 25:22 за 2:1. В четвъртата част шампионът на Испания стартира по-силно и поведе с 8:5. Марек успя да изравни при 10:10, а оттук нататък нищо не можеше да спре дупничани. Така се стигна до убедителното 19:25 за българите и мачът влезе в тайбрек. А там нашите волейболисти показаха по-здрави нерви и спечелиха с 16:14 и взеха крайната победа с 3:2 гейма.