Марек Юнион-Ивкони съкрушен в Шампионската лига

18.12.2014

Марек Юнион-Ивкони записа изключително нелепа загуба от испанския първенец КАИ Теруел в мач от група В на волейболната Шампионска лига. Дупничани паднаха с 0:3 (21, 23, 23), макар да бяха по-добрия отбор на игралното поле в „Арена Самоков”.
Марек загуби първите два гейма по изключително глупав начин. Първата част тръгна добре за българския тим благодарание на силната игра през центъра и Марек Юнион-Ивкони взе преднина от 2 точки в средата на частта. КАИ обаче успя да изравни при 20:20, а някои грешни решения на разпределителя на Марек Гьорги Гьоргиев доведоха до 21:25 в полза на испанците. Във втората част отново дупничани бяха доминиращият тим и поведоха с 8:5. КАИ Теруел изравни при 11:11, но Марек отново дръпна и то убедително при 18:14. Стигна се дори до 23:20 в полза на Марек Юнион-Ивкони, но тук испанците постигнаха 5 поредни точки, за да затворят гейма при 23:25 за 0:2. Резултатът на първата техническа пауза в третата част бе 8:7, ала испанците направиха 4 поредни точки за 8:11. Марек стигна до равенство при 14:14, а резултатът вървеше точка за точка чак до 22:22. След това обаче КАИ показа по-здрави нерви и спечели гейма с 23:25, а с това и мача с чистото 3:0.
След поражението Марек Юнион-Ивкони спадна до 4-ото място в групата с актив от 2 точки.