Цецо Соколов стана топреализатор при трудна победа

18.12.2014

Турският Халкбанк (Анкара) с Цветан Соколов постигна трудна победа с 3:1 (23:25, 28:26, 25:19, 25:12) като домакин на френския Тур в мач от група G на волейболната Шампионска лига. Френският отбор започна по-добре и след половин час битка в първия гейм поведе след 25:23, информира bgvolleyball.com. Във втората част Тур водеше с 8:5 и 16:13, но допусна домакините да стопят изостването до 20:21. Драмата настъпи в края на гейма, когато реферът Войчех Марозек вдигна червен картон на португалския разпределител на Тур Нуно Пинейро, което означаваше точка за Халкбанк и 27:26. Играчите на Халкбанк се възползваха от геймбола, за да изравнят, а с това мача стана далеч по-лесен за тях до края.
Топ реализатор на двубоя стана дупнишката звезда Цветан Соколов с 18 точки (2 аса, 1 блокада, 54% в нападение). Кубинският му съотборник Османи Хуанторена добави 16 (2 аса, 2 блокади, 41% в атака). За Тур чехът Давид Конечни записа 14 (36% в нападение).
Така Халкбанк записа трета победа в групата и заема второ място с 9 точки, на две зад лидера Сър Сейфти (Перуджа) от Италия.