Марек Юнион-Ивкони измъкна гейм на руския Локомотив в Шампионската лига

06.11.2014

Марек Юнион-Ивкони допусна очаквана загуба от руския гранд Локомотив Новосибирск на старта на волейболната Шампионска лига. Дупничани отстъпиха с 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25) в „Арена Самоков” срещу съперник, който си позволи лукса да играе без най-големите си звезди. Все пак на полето с екипа на „железничарите” бе капитанът на националния тим на САЩ Дейвид Лий, който се представи на обичайното си високо ниво.
Първият гейм започна точка за точка, като на първата техническа пауза резултатът беше 7:8. Марек обаче зачести сгрешените сервизи, което позволи на руснаците да направят разлика. Така Локомотим поведе 16:13, а до края на частта бе по-добрият тим и спечели с 25:20. Вторият гейм премина под надмощието на Локомотив, който водеше на второто техническо прекъсване при 16:11. Разликата дори се увеличи на 6 точки към края на гейма. Марек обаче не се отказа, а с включването на Владимир Лобутов и концентрираната игра на Станислав Величков дупничани измъкнаха победата в частта драматично с 27:25. В третия гейм Марек Юнион-Ивкони стартира по-добре и имаше разлика на първата техническа пауза от 8:6. Последва обаче истинска вихрушка в полза на гранда от Новосибирск – 10 точки срещу само 1 за българите и резултат 9:16. До края руснаците в спокойно темпо затвориха при 25:16 за 1:2. В четвъртия гейм играта бе равностойна до 16-та точка, но след това Локомотив наложи волята си. Така руснаците взеха частта на 20 и спечелиха мача с 3:1.