В София трепериха от кикбоксьорите на Марек

05.11.2014

8 кикбоксьори на боен клуб Марек спечелиха 7 медала от Републиканското първенство, провело се в зала „Сиконко“ в София. Равносметката за дупничани е 3 златни, 1 сребърно и 3 бронзови отличия.
Очаквано злато завоюваха Габриел Иванов и Доброслав Радев, както и Давид Красимиров.
Доброслав (57 кг) показа красив кикбокс, мислеше на ринга и с разнообразие от финтове стигна до крайния успех. Той показа големите си възможности още по време на загрявката, когато треньори и състезатели от другите клубове го наблюдаваха как тренира на лапа. Дупничанинът показа, че е шампион не само на лапи, но и на ринга, печелейки безапелационно в своята категория.
Малките звезди на Марек водени от капитана им Габриел Иванов (32 кг) също демонстрираха смела игра в духа на девиза на отбора „Само напред, никога назад“. Габриел спечели финала с атрактивен удар уширо гери (удар с ходилото със завъртане), който попадна в черния дроб на съперника и го извади от равновесие.
За успеха на Давид Красимиров пък основна заслуга имаше неговият съотборник от Марек в същата категория (28 кг) Денис Аспарухов.

На 1/2-финала Денис игра срещу представител на Ринг (Каварна) и се получи изключително атрактивен мач с постоянно темпо, но дупничанинът загуби с 1 точка разлика. След това обаче настъпи най-любопитният момент в цялото състезание. Каварненският боец, класирал се за финала, отказа да излезе на ринга за битката за медал срещу Давид Красимиров, очаквайки нова порция агресивна игра от дупничанин. „Да, причината бе, че той не пожела отново да се изправи срещу кикбоксьор от Дупница, което пак доказа, че опонентите ни треперят от името Марек и знаят какво ги чака на ринга“, разясни ситуацията треньорът Кирил Чакъров. Така Давид се окичи със златото, а за Денис остана бронзовия медал.
Сребърно отличие пък заслужи друг боец на Марек – Михаил Атанасов. Роденият в Сапарева баня състезател направи дебюта си при мъжете и наистина игра мъжки. „Не сме го натоварвали с големи очаквания, искахме да проверим дали е сърцат играч, той се представи много добре“, коментираха от щаба на Марек.
Само бронз пък спечели Мирослав Димитров при юношите старша възраст в категория до 63 кг. Той е дебютант в кикбокса, въпреки че вече има победа на професионалния ринг по ММА. Миро взе безапелационно първата си среща, но на полуфинала загуби от доста по-опитен от него състезател от Интер (Бургас) по точки. Като че ли по този начин бургазлията приземи Мирослав Димитров, който бързо си бе спечелил прозвището Дупнишкия Майк Тайсън. Миро може би подцени съперника си, след като игра много силно в първия рунд, но след това дойде отпускане, довело до поражението.
Бронзов медал при децата заслужи пък Марио Кирилов (32 кг), а единствен без отличие остана най-малкият боец в Марек Мартин Миладинов. Той е едва на 7 години, пълен дебютант, който демонстрира големи заложби и силна игра за възрастта си, което му предвещава голямо бъдеще на ринга, смятат треньорите от Дупница.