Марек Юнион-Ивкони спечели в 5 гейма за 4-ти път

22.11.2014

Шампионът Марек Юнион-Ивкони спечели трудна победа срещу временния лидер в класирането на Суперлигата Монтана с 3:2 (16:25, 23:25, 25:17, 26:24, 11:15). Срещата в зала „Огоста” бе от 6-тия кръг на първенството.
В първия гейм Марек бързо взе голяма разлика в точките и с лекота затвори при 16:25 за 0:1. Във втората част пък домакините поведоха с 8:4 и 16:13. Тази преднина от 3 точки се запази чак до 21:18, след което обаче дупничани обърнаха нещата, за да се стигне до 23:25 и 0:2. После Монтана се разигра и този път не допусна обрат – 25:17 и намали геймовете на 1:2. В началото на четвъртата част гостите поведоха с 4 точки и се виждаха победители. Тимът на Монтана обаче изравни при 15:15, а в крайна сметка измъкна успеха с 26:24. Така за 4-ти път този сезон Марек Юнион-Ивкони трябваше да играе тайбрек и за 4ти път спечели. Дупничани се наложиха с 15:11 в петия гейм и се поздравиха с победа дошла след повече от 2 часа игра