Марек Юнион-Ивкони развали впечатляваща серия със загуба в Бургас

24.10.2014

Шампионът Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (22:25, 25:18, 26:24, 25:21) при гостуването си на Нефтохимик в среща от 2-рия кръг на Суперлигата. Така дупничани развалиха впечатляващата си серия, след като завършиха миналия шампионат без нито едно поражение.
В първия гейм всичко вървеше много добре за Марек и дупничани взеха преднина, която методично увеличаваха. Георги Елчинов пък добре се справяше на позицията диагонал за да се стигне до 22:25 и 0:1. Отборът на Нефтохимик обаче изигра много силна втора част и отнесе гостите на 18 за 1:1. В третия гейм Марек Юнион-Ивкони поведе и държеше нещата в свои ръце. В самия край на гейма обаче се стигна до равенство, а и съдиите удариха сериозно рамо на бургазлии за да се стигне до 26:24 и 2:1 за Нефтохимик. В 4-ата част домакините взеха огромен аванс и се виждаха победители в гейма и мача. Марек обаче стопи разликата благодарение на силното включване на Владимир Лобутов и Мартин Иванов. Нефтохимик отново се хвърли на щурм и си затвори частта на 21, а с това и мача с 3:1.