Шампионът Марек Юнион-Ивкони се измъчи, но победи Пирин (Рз)

18.10.2014

Шампионът Марек Юнион-Ивкони започна новия сезон в Суперлигата с трудна победа срещу Пирин (Рз) с 3:2 (25:19, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12). Мачът се игра в залата в Сливница, където волейболистите на Найден Найденов ще домакинстват, заради ремонта на съоръжението в Дупница.
Марек стартира много силно в двубоя и спечели първия гейм с категоричното 25:19. Пирин обаче бързо върне интригата с успех във втората част на 22 за 1:1. Разложани дори успяха и да поведат, спечелвайки третия гейм с 25:19. В четвъртата част Марек Юнион-Ивкони дръпна в точките с 19:13 и изглеждаше, че дупничани лесно ще спечелят гейма. Разложани обаче изравниха при 20:20, но все пак Марек измъкна успеха и вкара мача в тайбрек. Там Пирин взе аванс с 8:5, но шампионът обърна резултата до 15:12 за крайното 3:2.