Геройски Лудогорец озори здраво Реал Мадрид, съдията удари рамо на испанците

01.10.2014

Лудогорец бе много близо до положителен резултат от мача срещу Реал Мадрид, но в крайна сметка загуби с 1:2 в Шампионската лига. Българският първенец игра много силно и измъчи до крайна степен „кралския клуб”, а и реферът Крейг Томпсън бе твърде благосклонен към испанците.
Разградчани изненадващо поведоха още в 6-ата минута с гол на Марселиньо, който взриви 40 000 души на стадион „Васил Левски”. В 10-ата минута Владо Стоянов спаси дузпа на Кристиано Роналдо, а малко по-късно бе спряна голова атака на португалеца с несъществуваша засада. В 24-ата минута Реал все пак изравни, след нова дузпа, дошла след симулация на Роналдо – 1:1.
През второто полувреме двата тима си размениха по няколко опасности, а резервата Карим Бензема вкара победния гол за „белите” в 77-ата минута. Лудогорци опитаха да отвърнат, но нямаха късмет, а и поискаха дузпа за падане в наказателното поле на Мисиджан, но Томпсън си замълча.