Марек Юнион-Ивкони гони победа №14 срещу Арда

31.01.2014

За 14-та поредна победа излиза шампионът Марек Юнион-Ивкони срещу отбора на Арда (Кж). Мачът от 15-тия кръг на волейболната Суперлига ще се играе в събота от 17 часа в Спортната зала в Дупница.
Домакините са едноличен лидер в класирането, след като не познават вкуса на загубата от началото на сезона. Марек е на върха с актив от 38 точки, като е загубил само 2 гейма и е спечелил цели 39. Отборът от Кърджали пък е на 9-та позиция в таблицата с 18 точки и геймово съотношение 22:28.
За мача срещу Арда сред титулярите на Марек Юнион-Ивкони се очаква да се върне Венцислав Трифонов. Центърът имаше контузия в рамото, която го извади от няколко срещи на тима, но в миналия кръг влезе като резерва при победата с 3:0 като гост на Монтана.
Останалите двубои от предстоящия кръг също ще се изиграят в събота. От 17 часа КВК Габрово приема Пирин (Рз), а Славия е домакин на Монтана. От 18 часа са мачовете: Нефтохимик – ЦСКА, Ботев – Левски Бол и Добруджа – Дунав.
Идната сряда пък са срещите от турнира за Купата на България, като Марек гостува на Пирин в Разлог.