Марек Юнион-Ивкони мина бързо и през Монтана – 3:0

29.01.2014

Шампионът и носител на Купата на България Марек Юнион-Ивкони премина успешно през поредното си препятствие, след като отнесе с 3:0 (15, 21, 19) тима на Монтана в собствената му зала „Огоста” в среща от волейболната Суперлига.
В началните минути на първия гейм резултатът вървеше точка за точка, но изведнъж класата на Марек се стовари върху домакините. Така дупничани поведоха внушително при 7:16, за да затворят бързо частта при 15:25. Във втория гейм Марек Юнион-Ивкони поведе с 2 точки при 6:8, след което увеличи аванса си на втората техническа пауза – 11:16. Без особени колебания играчите на Найден Найденов спечелиха и този гейм при 21:25 за 0:2. И третият гейм тръгна добре за гостите, които дръпнаха с 5 точки при 7:12. Играта продължи в същия дух, а Марек бързо приключи мача след 19:25 в третата част.
Марек Юнион-Ивкони остава убедителен лидер в класирането – 13 победи от 13 мача и 38 точки. В следващия кръг отборът от Дупница е домакин на Арда, като срещата е в събота от 17 часа.