12 от 12! Марек Юнион-Ивкони не се забави с Левски – 3:0

24.01.2014

Снимка: DenNews.bg

Шампионът Марек Юнион-Ивкони за 12-ти пореден път демонстрира класата си и отнесе Левски Бол с 3:0 (25:20, 25:17, 25:18) в среща от волейболната Суперлига. Домакините от Дупница не оставиха на „сините” дори шанс да си помислят, че могат да измъкнат нещо от този мач и ги победиха без особени трудности.
Интрига имаше само в първия гейм. В средата му Левски поведе с 3 точки и чак тогава волейболистите на Марек се разиграха. Дупничани набързо обърнаха резултата в своя полза за да затворят частта при 25:20. Във втория гейм Марек Юнион-Ивкони рано взе аванс, който постепенно увеличаваше. Така с лекота Гьорги Гьоргиев и компания поведоха с 2:0 след 25:17. Третата част се разви по същия начин – Марек водеше, а Левски дори и не направи опит за обрат.
Така дупничани спечелиха и 12-тия си мач от първенството. Марек е лидер в класирането вече с актив от 35 точки след 12 победи от 12 опита. В следващия кръг, на 29 януари, Марек Юнион-Ивкони гостува на Монтана.