Гришо се озори, но започна с победа в Австралия

14.01.2014

Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа участието си на Откритото първенство на Австралия, след като надделя над американеца Брадли Клан с 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3 в първия кръг на надпреварата. Условията за игра бяха изключително тежки, тъй като температурата в Мелбърн бе 44 градуса, при това на сянка, а и съперникът даде сериозен отпор, отчита Гол.бг.
Следващият противник на Гришо ще бъде световният номер 53 Йен Хсун Лу, който отстрани Джими Уанг. Двамата не са се срещали до момента. Днешният успех пък ще донесе на българина 45 точки за световната ранглиста, а при победа над тайванеца Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Милош Раонич - Виктор Ханеску в третия кръг.
Иначе първият сет бе по-добър за хасковлията, макар че той го загуби. Гришо си взимаше с лекота подаванията, като при 3:3 достигна до първата си точка за пробив, но неговият опонент успя да я спаси. Нашето момче обаче изпусна още две възможности за пробив при 4:4. Ситуацията се повтори и при 6:5, когато българинът пропусна сетбол. В тайбрека минипробивите валяха един след друг до 3:3 точки, като нашето момче успя да вземе аванс в него от 6:4 и да стигне до два сетбола. Той обаче ги пропиля, а при 7:6 пропусна и трети шанс да затвори сета. В крайна сметка Григор бе наказан заради грешките си и Клан спечели частта с 9:7. Вторият сет започна с пробив за Димитров още в първия гейм, след което той без проблем бе затвърден от българина. До края на сета нямаше повече пробиви и и в крайна сметка Гришо взе частта. Третият сет също се реши след един пробив, който стана факт при резултат 4:3 в полза на Димитров. Ситуацията от втория сет се повтори и в четвъртия, като нашето момче спечели след един единствен пробив в първия гейм.