Марек Юнион-Ивкони спечели 10-та победа от 10 мача

10.01.2014

Марек Юнион-Ивкони започна новата година по шампионски, след като спечели с чистото 3:0 (33:35, 19:25, 22:25) при гостуването си на Нефтохимик в Бургас в мач от поредния кръг на Суперлигата. Това бе 10-та победа от 10 мача в първенството.
Първият гейм предложи истинска емоция за зрителите. Частта тръгна точка за точка и продължи така чак до края. Играчите на Марек съумяха да спечелят драматично с 35:33 след точно 37 минути игра. Вторият гейм започна по великолепен начин за домакините, които поведоха с 8:4. Със силните си сервиси обаче капитанът на дупничани Гьорги Гьоргиев доведе нещата до равенство – 8:8. След това и блокадата на гостите влезе в действие за да се стигне до 12:16 и крайното 19:25 за 0:2 гейма. И третата част стартира с превъзходство на Нефтохимик, като бургазлии взеха добра преднина при 8:3. Марек стигна до равен при 12:12, а тук вече класата на шампиона си каза тежката дума за да се стигне до 22:25 за 0:3 гейма.
Марек Юнион-Ивкони събра 29 точки на първото място в класирането. В следващия кръг на 18 януари дупничани гостуват на Пирин (Рз).