Аплодисменти за Стилиян Петров от Германея и Пирин (Бл)

09.09.2013

Снимка: pirinfc.com

Германея загуби с 0:2 гостуването си на Пирин (Бл) в среща от 4-тия кръг на Югозападната “В” група. “Орлетата” вкараха по един гол в двете полувремена, а в 19-ата минута на двубоя зрителите бяха приканени с аплодисменти да почетат бившия капитан на България Стилиян Петров, който същия ден изигра бенефисния си мач. В инициативата се включиха и футболистите и треньорите на двата отбора.
Иначе домакините започнаха по-активно и владееха инициативата. Още във 2-ата минута Илиев стреля силно, но вратарят на Германея Евгени Спасов успя да отрази удара. Шанс за гол за гостите се откри пред Димитър Чечев в 17-ата минута, но нападателят не можа да преодолее Бахтарлиев. Така се стигна до 32-ата минута, когато един от най-добрите на терена Тони Тасев поднесе топката на Благов за 1:0. В края на полувремето Пирин можеше и да покачи, но Бачев и Шумантов пропуснаха. Десетина минути след почивката Тасев намери на добра позиция Шумантов, който с плътен удар направи 2:0. Най-чистото положение за гол за сапаревобанци дойде в 69-ата минута. Тогава Светльо Сакаджийски открадна една топка и шутира, но вратарят на Пирин успя да са справи, за да запази резултата.
След 4-тия кръг Германея е на 9-то място в класирането на Югозападната “В” група с актив от 6 точки. В следващия кръг сапаревобанци са домакини на Места (Хаджидимово).