Рекордът на Африка препъна Ивет Лалова на турнир във Франция

09.07.2013

Българската спринтьорка Ивет Лалова финишира на второ място в бягането на 100 м на турнира във френския град Сотвил-ле-Руан, постигайки време 11.16 сек, информира Топспорт. Най-бърза бе Мюриел Ауре (Кот д’Ивоар), която с фантастично бягане спря хронометрите на 10.91 сек. Това е и пети най-добър резултат в света за сезона. Така Ауаре счупи и рекорда на страната си и на Африка, който досега беше също нейно притежание - 10,99 сек. Третата позиция зае американката Лакейша Лоусън с време 11.18 сек.
За сравнение най-добрият резултат на Ивет Лалова за сезона е 11.04 секунди.
Водачка в световната ранглиста е Кели Ан Баптист от Тринидад и Тобаго с 10.83 секунди.
Припомняме, че в състезанието от Диамантената лига в Осло по-рано през тази година българката спечели срещу Мюриел Ауре. Това беше втора победа за родната лека атлетика в историята на най-престижните серии.