Селесао се справи с нашите – 3:1

05.07.2013

Националният отбор на България загуби първия мач срещу Бразилия с 1:3 (26:24, 17:25, 20:25, 23:25) в среща от Група "А" на волейболната Световна лига. В зала "Нилсон Нелсон" в столицата Бразилия „лъвовете” играха много силно в първия гейм и в крайна сметка го затвориха при 26:24. Домакините се преобразиха във втората част и не оставиха шанс на българите - 25:17 и 1:1. В третия гейм бразилците подобриха най-вече представянето си в защита, което даде нужния резултат и Селесао спечели с 25:20.
Четвъртият гейм бе най-драматичен, а нашите имаха много ситуации, от които не се възползваха за да се стигне до 25:23 за Бразилия и крайна победа с 3:1.
Така „златистите” изместиха България от първото място в групата. Вторият мач между двата тима е утре.