Волейболните национали откриха сезона с победа над Франция

08.06.2013

България победи като гост Франция с 3:2 гейма в първия си мач от тазгодишното издание на Световната лига.
„Лъвовете” поведоха с 16:11 и успяха да затворят първия гейм с 25:21. Вторият гейм завърши с почти катастрофален резултат- 25:14 за Франция.
Домакините продължиха да мачкат и в третия гейм, като нашият треньор Камило Плачи не успя да намери противодействие, въпреки предприетите смени. Стоян Самунев дебютира с екипа на националния тим, но неговото включване не успя да спре мощната атака на домакините, които взеха гейма с 25:21.
Четвъртият гейм също тръгнахме лошо, но с два-три навременни аса на Цветан Соколов и Тодор Скримов дръпнахме 16:11 при втората техническа пауза. До края на гейма нашите успяха да съхранят преднината си, затваряйки го 25:22 и изравнявайки резултата в мача - 2-2.
Тайбрекът започна шеметно за българите, които набързо дръпнаха с 4:0. Последва размяна на точки, като в крайна сметка нашите затвориха гейма с 15:11, побеждавайки с 3:2.
Вторият мач, който отново ще се играе в Метц, е в неделя от 19:00 часа българско време