Двама от Марек Юнион-Ивкони биха Македония

14.06.2013

Тошко Вълчев (вдясно) се включи като резерва.

Волейболният национален отбор на България победи Македония с 3:1 (22, 18, -26, 21) в приятелска среща играна в софийската зала “Христо Ботев”. Като титуляр за “лъвовете” започна центърът на Марек Юнион-Ивкони Борислав Апостолов, а след това в игра влезе и съотборникът му в българския шампион – Тодор Вълчев. От другата страна на мрежата разпределителят на Марек Гьорги Гьоргиев игра като резерва в първия и четвъртия гейм и като основен плеймейкър във втората и третата част, отбелязва bgvolleyball.com.
Въпреки че нашите играха с втория си състав нямаха особени трудности с македонците, записайки 6 аса срещу само един за съперника.
Най-резултатни за българския тим станаха Николай Учиков и Мирослав Градинаров с по 12 точки. Боби Апостолов пък постигна 4 точкови блокади. Топреализатор на срещата стана капитанът на Македония Никола Гьоргиев (16 точки), който е брат на звездата на Марек Гьорги Гьоргиев.
Двата тима днес отново имат контрола, която ще започне в 16.30 часа в зала “Христо Ботев”.