Марек Юнион-Ивкони срещу ЦСКА в битка за титлата при юношите

16.05.2013

Марек Юнион-Ивкони излиза срещу ЦСКА на финала в Държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. На полуфинала в пловдивската зала “Олимпиада” дупничани отстраниха Добруджа, побеждавайки с 3:2 (25:17, 20:25, 28:26, 26:28, 15:13). Така момчетата на Христо Райчев ще защитават титлата си днес от 16 часа в сблъсък с “червените”.
В полуфинала и дупничани, и добричлии заложиха на силен сервис и забиха по 4 аса още в първия гейм, отбелязва bgvolleyball.com. Със силна игра в атака на младежкия национал Михаел Манджуков Марек затвори бързо на 17. Във втория гейм нещата се обърнаха и грешките бяха в полето на дупнишкия тим, за да се стигне до 1:1. В третата част Марек Юнион-Ивкони дръпна сериозно в резултата в самото начало, но Добруджа изравни и и непосредствено преди второто техническо прекъсване дори поведе. Михаел Манджуков и Жулиен Георгиев продължиха задочната си битка, а отборите им се захапаха в лют спор. С мощна контра на Георги Михайлов дупничани затвориха трудно при 28:26. По подобен начин се разви и следващият гейм. Марек имаше инциативата в началото, но добричлии успяха да стигнат до равнество, а в края взеха частта при 28:26. Стигна се до тайбрек, който също беше много оспорван. След размяна на водачеството Марек Юнион-Ивкони първи достигна до мачбол и се възползва от него с ас на Георги Михайлов за 15:13.
Топреализатор на мача стана Жулиен Георгиев с 29 точки за Добруджа. Най-резултатен за победителите беше Манджуков с 26.
В другия полуфинал отборът на ЦСКА отнесе домакините от Виктория Волей с 3:0 (28:26, 25:22, 25:22) и се класира за финалната среща.