Миньор (Бд) измъчи Витоша (Бистрица)

04.04.2013

Витоша (Бистрица) победи трудно с 2:0 последния в класирането на Югозападната „В” група Миньор (Бд). Мачът се изигра едва днес, след като в неделя бе прекратен, заради бурен вятър в софийското село.
Резултатът откри Георги Недялков, който се разписа в 30-ата минута на срещата. До тогава гостите от Бобов дол се държаха добре и не допускаха сериозни опасности пред вратата си. И след попадението Витоша на впечатляваше с играта си, но и Миньор (Бд) трудно организираше нещо смислено в нападение. В 85-ата минута бистричани останаха с 10 души, след като червен картон получи Петров за удар без топка срещу противников футболист. Точка на спора сложи Николай Божов, който минута преди края на редовното време вкара за 2:0 с майсторско изпълнение от пряк свободен удар.
С победата си „тигрите” се изравниха с лидера в класирането Марек, като двата тима имат по 48 точки. Миньор (Бд) остава последен с едва 6 точки.