Защитник на Марек вкара за националния отбор на България

04.04.2013

Националният отбор на България за аматьори започна с победа участието си в Купата на регионите. Нашите биха Прахова Мунтения (Румъния) с 3:0 в Севлиево, а първият гол в мача вкара защитникът на Марек Емил Виячки. Съставът на селекционера Красимир Манолов е домакин на своята група, в която са още Риека (Хърватска) и Женева (Швейцария), информира Блиц.
Българите откриха резултата в добавеното време на първото полувреме. Теодор Стефанов центрира от корнер, а Емил Виячки заби топката в мрежата с глава за 1:0. В 59-ата минута Христо Бангеев проби отляво и подаде към Стефанов, но ударът на втория бе отразен от Николае Станчулеску. В следващата атака Теодор Стефанов покачи на 2:0 с глава след центриране на Венцислав Гурков. В 70-ата минута Гурков намери Бангеев, нашият нападател финтира Станчулеску и оформи крайното 3:0. На 5 април от 15.30 часа „лъвовете” се изправят срещу Женева, но на стадиона в Ловеч. Също там е и последният мач на българите. От 15.30 часа на 7 април те излизат срещу Риека.
Само победителят в групата се класира за финалния кръг.
България: Мартин Луков, Виктор Георгиев (19 - Ангел Делчев), Емил Виячки, Георги Павлов, Венцислав Гурков, Йоан Петков, Станимир Димитров, Красимир Иванов (73 - Константин Атанасов), Ангел Стоянов (82 - Кирил Мутавджийски), Теодор Стефанов, Христо Бангеев