Марек Юнион-Ивкони поведе на Нефтохимик, играчите се хванаха за гушите в 3-тия гейм

25.03.2013

Снимки: DenNews.bg

Шампионът Марек Юнион-Ивкони победи Нефтохимик с 3:1 (25:21, 23:25, 25:20, 25:12) и поведе с 1-0 в полуфиналната плейофна серия в Суперлигата. Мачът се игра пред препълнените трибуни на Спортната зала в Дупница и предложи много емоции.
Първият гейм започна отлично за гостите от Бургас, които дръпнаха с 8:5. С няколко брилянтни отигравания в защита обаче волейболистите на Марек взривиха публиката и обърнаха нещата до 16:14 в своя полза. До края на частта дупничани играха спокойно и я затвориха на 21. Вторият гейм също тръгна добре за Нефтохимик, който поведе с 8:6 на първата техническа пауза, благодарение на изключително силния си сервис. Бургазлии продължиха да натискат от начален удар и увеличиха разликата до 16:9. В игра за домакините на мястото на Дмитрий Бахов пък се появи Златан Йорданов.

Тук Марек се вдигна на щурм и с подкрепата от феновете изравни при 19:19 след два аса на Гьорги Гьоргиев. В края обаче с малка доза шанс ликуваха гостите, които взеха гейма с 25:23. В началото на третата част дойде най-неприятният момент в мача. При резултат 7:5 за дупничани Тодор Вълчев тръгна да гони една безнадеждна топка, при което либерото на Нефтохимик Добромир Иванов му посегна грубо с крак. Капитанът на Марек се защити, а в разправията се включиха и останалите състезатели. За щастие всичко се разигра пред очите на главния съдия, който бързо охлади страстите, а Иванов се извини на Вълчев. Геймът продължи точка за точка, но в края му Гаджанов, Апостолов и Елчинов не оставиха шанс на бургазлии за крайното 25:20. В четвъртата част имаше само един отбор на полето и това бе шампионът от Дупница. Марек Юнион-Ивкони правеше каквото си иска, докато Нефтохимик тотално се предаде. Така се стигна до 25:12 и 3:1 за Марек. Най-резултатен бе Тошко Вълчев с 20 точки, Костадин Гаджанов добави 14 за успеха. За бургазлии Петър Христов овенча страхотната си игра с 18 точки.
Вторият мач е на 28 март от 18:00 ч. в добричката зала „Добротица”. Играе се до две победи от 3 срещи.