Голям Интер набута 4 гола на Тотнъм, но отпадна

dennews.bg
15.03.2013

Италианският Интер победи Тотнъм с 4:1 след продължения в осминафинален мач реванш от турнира Лига Европа, но отпада от надпреварата. "Нерадзурите" изнесоха страхотен сблъсък и успяха да заличат пасива от първата среща от 0:3 и вкараха срещата в продължения.
В 20-ата минута Антонио Касано откри резултата с майсторски удар с глава, а това даде надежда за така нужната голяма победа. До края на полувремето Интер продължи да атакува, а Родриго Паласио тресна напречната греда. Седем минути след почивката Паласио покачи на 2:0, а в 75-ата минута капитанът на англичаните Уилям Галас си отбеляза автогол за 3:0. Естебан Камбиасо изпусна отлична възможност в добавеното време да донесе успеха на “нерадзурите” и така се стигна до продължения. В 96-ата минута Емануел Адебайор вкара така ценния гол за Тотнъм за 3:1. В 110-ата минута Рикардо Алварес реализира за Интер и резултатът стана 4:1, но до края италианците не успяха да отбележат ново попадение и отпаднаха от турнира.