Марек Юнион-Ивкони си поигра с Левски – 3:0

08.02.2013

Снимка: DenNews.bg

Марек Юнион-Ивкони показа шампионска класа и победи с лекота с 3:0 (25:22, 25:21, 25:20) гостите от Левски Волей в мач от 14-тия кръг на Суперлигата. Някъде до средата на отделните части играта вървеше равностойно, което даваше напразни надежди на „сините”, но след това дупничани налагаха волята си. Така с рутина и самочувствие и без особени усилия състезателите на Найден Найденов затвориха чисто мача, за кеф на своите фенове, изпълнили залата в Дупница. В първия и втория гейм съдиите леко развалиха настроението на зрителите, но всичко премина в рамките на нормалното.
Двубоят тръгна с минимално предимство за Левски, но първата техническа пауза на първия гейм дойде при 8:7 за Марек след 2 аса на Дмитрий Бахов. Постепенно Тодор Вълчев и Златан Йорданов се разиграха, а това доведе до увеличаване на аванса. В крайна сметка дупничани затвориха гейма на 22 точки за 1:0. Втората част не се различаваше много от първата като домакините рутинно увеличаваха водачеството в точките, а заработи и блокадата на Гаджанов и Боби Апостолов, за да се стигне до 25:21. В третия гейм грешките на „сините” зачестиха, което допълнително улесни задачата на волейболистите на Марек, които поиграха и за публиката. В края на частта дебют за мъжкия тим на дупничани направи разпределителят Йордан Пеев, които замени Гьорги Гьоргиев и бе посрещнат с бурни аплодисменти от запалянковците. Марек Юнион-Ивкони пък безпроблемно спечели гейма с 25:20, а с това и мача с 3:0.
С победата си шампионът продължава да води класирането като вече има актив от 36 точки.