Марек Юнион-Ивкони оцеля в Разлог

02.02.2013

Марек Юнион-Ивкони взе трудна, но важна победа с 3:2 (29:31, 21:25, 25:19, 25:23, 13:15) при гостуването си на Пирин Балканстрой. Дербито в Разлог от 12-ия кръг на волейболната Суперлига предложи невероятна драма и битка, продължила повече от два часа. Шампионът от Дупница поведе с 2:0 гейма, но накрая трябваше да даде всичко за да измъкне победата.
Първата част определено не бе за хора със слаби нерви, а гонитбата в резултата вдигна напрежението. В крайна сметка Марек успя да затвори при 31:29 и да вземе психологическо предимство. Във втората част гостите бяха по-концентрирани и на втората техническа пауза имаха добра преднина – 12:16. Разликата се оказа достатъчна дупничани да покачат на 2:0 без големи трудности. След това обаче ролите се размениха и Пирин постигна аванс от 2 точки в началото на третия гейм. Разликата се увеличи при 11:7, а Марек успя до стопи при 13:12. До края на частта обаче домакините наложиха превъзходсто за да стигнат до 25:23 и 2:2. Тайбрекът се разви точка за точка, като Марек Юнион-Ивкони бе по-концентираният отбор в решителните моменти. Дупничани показаха шампионски дух и затвориха гейма при 15:13 за крайната победа с 3:2.
С успеха си в зала „Септември” Марек прибави нови 2 точки в актива си и вече има 30 на първата позиция в класирането. Втори е КВК Габрово с 26 точки, но и мач по-малко. Пирин Балканстрой е на 7-мо място с 20 точки.