Марек Юнион-Ивкони загуби с тайбрек в Монтана

15.02.2013

Марек Юнион-Ивкони загуби злощастно след тайбрек при гостуването си на Монтана – 3:2 (26:24, 18:25, 25:22, 16:25, 15:12) в мач от 15-тия кръг на волейболната Суперлига. Двубоят в зала „Огоста” бе изключително драматичен и продължи повече от 2 часа.
Домакините успяха да измъкнат първата част при 26:24 за 1:0, но дупничани бързо изравниха, спечелвайки втория гейм на 18. Монтана отново поведе след като победи с 25:22 в третата част, но гостите от Дупница пак успяха да изравнят след много силна четвърта част – 2:2. В тайбрека нещата тръгнаха добре за Марек Юнион-Ивкони, който дръпна при 5:3. В последствие обаче домакините обърнаха до 12:11 за да затворят гейма при 15:12, а с това и мача с 3:2.
Въпреки загубата отборът на Марек остава на първо място в класирането като вече активът му е 37 точки. В следващия кръг от първенството, на 24 февруари, дупничани посрещат ЦСКА, а преди това, на 20-ти, гостуват на Миньор (Пк) в мач от турнира за Купата на България.