Марек Юнион-Ивкони разпиля Славия за по-малко от час

08.12.2013

Шампионът Марек Юнион-Ивкони спечели 8-ата си победа от 8 кръга в Суперлигата, след като се наложи с 3:0 (21, 17, 19) над Славия. В собствената си зала дупничани не срещнаха никаква съпротива от младия тим на „белите” и затвориха двубоя за по-малко от час игра.
В началото на всеки от геймовете волейболистите на Марек взимаха удобна преднина, която се оказваше решаваща за крайния резултат. Във втората и третата част все пак гостите от Славия за момент имаха лидерство, но серия на домакините им донесе бърза развръзка в тяхна полза.
С поредния си успех Марек Юнион-Ивкони остава водач в класирането и увеличи точковия си актив на 23, с 4 точки повече от втория КВК Габрово. Славия е 8-ми с 10 точки.