Марек Юнион-Ивкони приключи със загуба в Шампионската лига

18.12.2013

Българският волейболен първенец Марек Юнион-Ивкони приключи участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига със загуба с 0:3 (17, 15, 22) от френския Тур. В препълнената зала „Робер Гренон” домакините изнесоха много силен мач и не оставиха шанс на дупничани.
Първият гейм вървеше точка за точка, но след 10-ата французите постепенно започнаха да се откъсват в резултата. Техническата пауза дойде при 16:12, а геймът свърши при 25:17. Втората част също започна равностойно, като първото техническо прекъсване бе при 8:7 за Тур. На сервиз обаче застана чешкият национал Давид Конечни, който с няколко аса докара нещата до 14:7 и предреши изхода и в този гейм. Треньорът на Марек Найден Найденов направи няколко смени, но промяна в играта не се забеляза. Така домакините затвориха на 15 за 2:0. Третата не се различаваше особено от предходните две с малката подробност, че дупничани в един момент имаха дори преднина от 3 точки. Силният сервиз на домакините обаче разби посрещането на Марек в средата на гейма, за да се стигне до 25:22 за крайното 3:0.
Мачът бе от последния 6-ти кръг на група А на Шампионската лига. Марек Юнион-Ивкони остана 4-ти с актив от 3 точки.