Марек Юнион-Ивкони не се затрудни с Ботев за 9-та поредна победа

15.12.2013

Марек Юнион-Ивкони мина по шампионски през аутсайдера Ботев (Луковит) и го победи леко с 3:0 (17, 18, 23) като гост. Двубоят бе от 9-тия кръг на волейболната Суперлига. Окрилени от чистия успех през седмицата в Шампионската лига над словенския АЦХ Любляна дупничани бързо затвориха мача в луковитската зала и увеличиха преднината си в класирането.
Марек бързо взе преднина в първия гейм срещу Ботев и заигра спокойно. На второто техническо прекъсване резултатът бе 10:16 за гостите, за да се стигне до 17:25 и 0:1. Втората част започна точка за точка, като така продължи до средата на гейма. След 16-та точка тимът от Дупница показа класа и дръпна сериозно в резултата. Така Марек Юнион-Ивкони спечели на 18 за 0:2. Третият гейм бе доста по-интересен, след като Ботев дълго време имаше аванс. Гостите обаче изравниха при 21:21 и с помощта на рутината си спечелиха с 25:23 за крайното 0:3.
Това бе 9-та поредна победа за отбора на Марек от 9 кръга в Суперлигата. Дупничани остават лидери в класирането като имат актив от 26 точки, с 4 повече от преследвача КВК Габрово. Ботев (Луковит) е на предпоследното 11-то място с 6 точки.