Цецо Соколов отново избран за MVP в Италия

04.11.2013

Италианският шампион Диатек Трентино и звездата от Дупница Цветан Соколов постигнаха втора поредна победа в Серия А1, след като разбиха с 3:0 (26:24, 25:21, 25:18) новака Експривиа (Молфета). След оспорват първи гейм Тренто не срещна особени проблеми в следващите две части, информира bgvolleyball.com. Соколов наниза 16 точки (3 аса, 2 блокади, 58% в нападение) и за втори пореден път си заслужи признанието за MVP в мача. 12 точки добави Филипо Ланца, а капитанът Емануеле Бирарели остана с 10.
Иначе най-резултатен в двубоя бе нападателят на гостите от Молфета Джулио Саби, който завърши с 21 точки.
С успеха си Трентино продължава да е с пълен актив от точки и мач по-малко (срещу Андреоли), който бе преместен заради ангажиментите на тима по време на Световното клубно първенство в Бразилия. Лидер в класирането е отборът на Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) с 9 точки и без загубен гейм до момента.