Марек Юнион-Ивкони смаза ЦСКА пред погледа на Камило Плачи

30.11.2013

Снимка: DenNews.bg

Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони отнесе ЦСКА с 3:0 (18, 22, 19) за 7-ата си поредна победа в Суперлигата. Дупничани не срещнаха никакви проблеми и взеха лек успех, а дори не дадоха всичко от себе си. Сред публиката в Спортната зала в Дупница пък бяха националният селекционер Камило Плачи, легендата на българския волейбол Борислав Кьосев и редица гости.
Мачът тръгна добре за домакините, които поведоха с 8:4 в първия гейм. Изненадващо ЦСКА успя да изравни при 8:8, но при втората техническа пауза Марек отново имаше добра преднина – 16:11. Така без особена съпротива до края играчите на Найден Найденов стигнаха до 25:18. И втората част започна с превъзходство на Марек Юнион-Ивкони, който дръпна с 8:5 и 16:12. „Червените” обаче заиграха по-съсредоточено на блокада и догониха противника в резултата при 22:22. Тук класата на шампиона си каза думата и с 3 поредни точки Марек спечели гейма – 25:22. В третата част треньорът Найденов пусна в игра трима от волейболистите си от скамейката – Величков, Манджуков и Мартин Иванов. Триото оправда очакванията и Марек без да се бави особено затвори гейма на 19 за 3:0.
Така отборът от Дупница остава лидер в класирането със 7 победи от 7 мача и актив от 20 точки. ЦСКА е 3-ти с 13 точки. В четвъртък Марек Юнион-Ивкони е домакин на италианския Пиаченца в среща от Шампионската лига. Двубоят е в „Арена Самоков” от 20 часа.