Марек Юнион-Ивкони разказа играта на Левски

03.11.2013

Марек Юнион-Ивкони смаза с 3:0 (28:30, 17:25, 21:25) като гост отбора на Левски Бол в мач от втория кръг на българската Суперлига. Така родният волейболен първенец започна успешно защитата на титлата си.
В първия гейм след няколко обрати в резултата, предшествани от отделни моменти, когато двата отбора водеха с по 4 точки, в края се стигна до равенство. С подкрепата на публиката в зала „Христо Ботев”, която в по-голямата си част викаше за гостите, Марек показа характер и затвори частта при 30:28.
В следващите два гейма дупничани не оставиха шанс на домакините. Във втората част тимът на Найден Найденов постепенно трупаше преднина за да спечели на 17. Същият сценарий се разигра и в третия гейм, който приключи при 21:25 за 0:3.
Това бе първи мач за Марек Юнион-Ивкони за новия сезон на вътрешното първенство, след като срещата от първия кръг с Пирин (Рз) бе отложена. В четвъртък отборът от Дупница гостува на Копра Елиор Пиаченца в двубой от 3-тия кръг на групите на Шампионската лига.