Марек Юнион-Ивкони измъкна инфарктна победа срещу Пирин

26.11.2013

Марек Юнион-Ивкони спечели много трудна победа с 3:2 (22:25, 25:15, 25:18, 21:25, 16:14) над гостите от Пирин (Рз) в двубой от Суперлигата на България. Двата тима изиграха отложения си мач от първия кръг на волейболното ни първенството. Разложани пък не само, че станаха първият тим спечелил гейм срещу шампиона този сезон, но и бяха близо до това да вземат и крайната победа в Дупница.
В първия гейм всичко вървеше по план и Марек водеше с 4 точки разлика. Гостите обаче шокиращо обърнаха резултата при 19:20, за да затворят при 22:25. Загубата в първата част раздразни шампионите и в следващите два гейма те отнесоха противника на 15 и 18 точки за 2:1. Пирин (Рз) обаче не бе казал последната си дума и в 4-ата част бързо поведе с 8:5. Разложани запазиха аванса си до края на гейма и вкараха мача в тайбрек. Там Марек стартира по-добре и дръпна с 4:1 и 8:3. Играчите на Пирин (Рз) обаче показаха истинска воля и обърнаха при 9:10, а пропиляха и мачбол при 13:14. Дупничани пък постигнаха 3 поредни точки за крайното 16:14, с което измъкнаха крайната победа в срещата с 3:2
Марек Юнион-Ивкони остава първи в класирането, като е с актив от 17 точки. Пирин (Рз) е на 9-то място със 7.