Марек Юнион-Ивкони отива в Добрич за 5-та поредна победа

22.11.2013

Волейболният шампион на България при мъжете Марек Юнион-Ивкони гостува на Добруджа в 6-тия кръг от Суперлигата. Мачът е утре (събота) от 18 часа в зала “Добротица” в Добрич. Дотук дупничани имат 4 победи с по 3:0, а срещата им от първия кръг срещу Пирин (Рз) бе отложена, заради участието в Шампионската лига. Въпреки че Марек е с мач по-малко, оглавява временното класиране. Отборът, воден от Найден Найденов, е с пълен актив от 12 точки и геймово съотношение 12:0. Вторият Монтана също има 12 точки, но след 4 победи и 1 загуби и геймова разлика 12:4. Считаният за претендент за титлата тим на КВК Габрово се смъкна до 3-ата позиция след 5 изиграни срещи – 4 победи, 1 загуба и 11 точки. Новакът Добруджа е 7-ми със 7 точки (9:9 гейма).
Добруджанци показват зъби от началото на шампионата, като в миналия кръг в собствената си зала измъчиха ЦСКА (2:3). Марек Юнион-Ивкони обаче е с далеч по-високо самочувствие и класа и със сигурност треньорът Найден Найденов е поставил задача – спечелване на 5-та поредна победа.
Един мач от този кръг вече се изигра, като Славия победи Дунав с 3:1 в София в четвъртък. В събота от 17 часа се срещат Левски Бол и Нефтохимик, а останалите двубои са от 18 ч: Арда – Ботев (Луковит), Монтана – КВК Габрово и ЦСКА – Пирин (Рз).