Марек Юнион-Ивкони излиза за нова разгромна победа

19.11.2013

Шампионът Марек Юнион-Ивкони ще търси 4-ата си поредна победа от началото на волейболната Суперлига. В междинния 5-ти кръг дупничани приемат един от новаците Дунав, като всичко различно от чист успех с 3:0 би било изненада. Срещата с русенци е в сряда от 18 часа в Спортната зала в Дупница. Тимът на Марек, който е и с мач по-малко, няма загубен гейм дотук – 3 победи с по 3:0 – над Левски, Монтана и Арда и заема лидерското място в класирането.
Дунав пък се очертава като най-слабия тим в елитното първенство, след като за 4 кръга е допуснал 4 загуби. Отборът от Русе е твърдо последен без спечелена точка и с отчайващо геймово съотношение – 1:12.
Дербито на 5-тия кръг на Суперлигата противопоставя вицешампиона КВК Габрово на Левски Бол. Мачът в зала “Орловец” също е с начало 18 часа в сряда.
В другите срещи Славия приема Арда, Добруджа е домакин на ЦСКА, а Нефтохимик на Пирин (Рз). Монтана пък гостува в Луковит на местния Ботев.