Шампионът Марек Юнион-Ивкони продължава да гази в Суперлигата

15.11.2013

Шампионът на България по волейбол при мъжете Марек Юнион-Ивкони надигра Арда с категоричното 3:0 (21, 21, 19) в мач от 4-тия кръг на Суперлигата. Въпреки подкрепата за домакините от пълните трибуни в зала „Арпезос” в Кърджали, играчите от Дупница спечелиха чиста победа.
В първите два гейма волейболистите на Найден Найденов взимаха добър аванс в резултата още от самото начало и бързо поведоха с 2:0. В третата част тимът на Арда се поокопити и успя да стресне шампиона, след като взе минимална преднина. Бързо обаче Марек Юнион-Ивкони се съвзе и наложи волята си, за да приключи гейма с 25:19 за 3:0 в своя полза.
Това бе 3-та поредна победа за дупничани във вътрешното първенство, като Марек продължава да е лидер в класирането без загубен гейм дотук. Арда се свлече на 6-ото място.
В следващия кръг, на 20 ноември, Марек Юнион-Ивкони е домакин на Дунав (Рс) от 18 часа, а отборът от Кърджали гостува на Славия от 17 ч.