Волейболистите на Марек като футболистите – 3:0 срещу Монтана

12.11.2013

Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони победи Монтана с 3:0 (25:17, 25:22, 26:24) в среща от 3-тия кръг на Суперлигата. Така момчетата на Найден Найденов повториха резултата, получил се на футболния терен между Марек и Монтана в мач от първенството на „Б” група, игран само преди 2 дни.
Иначе в препълнената Спортна зала в Дупница домакините играха много силно и с лекота спечелиха първите два гейма. В първата част Марек Юнион-Ивкони взе рано преднина, която постепенно увеличаваше. Стигна се до 16:9 на втората техническа пауза, а геймът приключи при 25:17. Във втората част нещата се развиха по същия сценарий – 8:4, 17:11 и крайното 25:22 за 2:0. Явно подценили ситуацията, заради лесно спечелените два гейма, играчите на Марек допуснаха гостите да си повярват в 3-ата част. Монтана поведе с 8:6, а дори и увеличи аванса си при 16:13. Дупничани обаче бързо обърнаха при 18:17, в края пък се стигна до равенство 24:24. Тук по-голямото самочувствие на шампиона си каза думата и Марек Юнион-Ивкони затвори гейма с 26:24, а с това и двубоя с чистото 3:0.
Така дупнишкият тим, макар да е изиграл мач по-малко от останалите, оглави таблицата за временно класиране в Суперлигата. Марек има 6 точки от 2 срещи и геймова разлика 6:0. Отборът на Монтана вече е втори.