България с трета поредна победа с 3:0 на Световното по волейбол

09.10.2013

Българският национален отбор по волейбол за младежи до 23 години продължава с разгромните победи на Световното първенство. “Лъвовете” записаха трети пореден успех в три гейма, този път над Тунис - 3:0 (30:28, 21:18, 21:12), информира bgvolleyball.com. Сега ни предстоят два много тежки мача – срещу Бразилия и Аржентина.
Иначе мачът с тунизийците започна точка за точка и така продължи целият първи гейм. В крайна сметка нашите спечелиха трудно с 30:28. Във втория гейм България тръгна силно и поведе с 4:1, но леко колебание и съдийска грешка в средата на частта върнаха Тунис в мача и съперникът ни дори поведе с 12:10 и 14:12. Бързо обаче “трикольорите” взеха нещата в свои ръце и затвориха гейма при 21:18. Третата част бе най-лесната за България, след като поведохме с 3:0 и 12:8, за да я затворим при 21:12.
С най-много точки завърши Жани Желязков - 20.
В нощта на сряда срещу четвъртък в 01:00 часа б.в нашите ще се изправят срещу домакина на първенството - Бразилия.