Марек победи само с 3:1 Пирин (Рз)

05.10.2013

Снимки: DenNews.bg

Марек победи с 3:1 гостите от Пирин (Рз) в мач от поредния кръг на „Б” група. Дупничани спокойно можеха да запишат и по-убедителен успех, но в последната третина на срещата изпуснаха доста положения.
Двубоят тръгна с по-активна игра на домакините, която даде резултат в 20-ата минута. Тогава Руйчев от тима на Пирин (Рз) повали откъсващия се сам срещу вратаря Александър Манолов и защитникът на разложани бе изгонен с червен картон. Първата добра възможност за гол дойде 8 минути по-късно, когато Манолов от воле стреля над вратата на Крушарски. В 38-ата минута и Хаджиниколов пробва шута си, но разложкият страж спаси. Численото превъзходство се оказа решаващо след почивката, когато Марек натисна по-здраво. В 48-ата минута Димитър Георгиев разтресе гредата с мощен удар от въздуха. Дупничани поведоха с 1:0 в 55-ата минута, когато влезлият секунди по-рано Иван Янчев бе точен отблизо. В 62-ата минута Пепи Тончев навърза цялата защита на Пирин и мушна топката в мрежата за 2:0. 10 минути след това Манолов довкара една топка за класическото 3:0.

До края вместо домакините да покачат резултата, се стигна до куриозен гол за разложани, които в този момент бяха дори с 9 души на терена. В 87-ата минута Тунтев разстреля Пламен Младенов, а страничният съдия бе вдигнал флага за засада. Главният арбитър обаче не се съобрази с помощника си и зачете попадението за 3:1.
С играта си пък отборът на Иво Паргов зарадва 800 зрители на „Бончук” и особено агитката, която не спря да скандира през целия мач. Заради отличното представяне във всички срещи дотук ултрасите дори вдигнаха транспарнат с надпис: „Благодарим ви момчета, с вас сме”.
С победата Марек увеличи преднината си на върха на 5 точки, но вторият Хасково е с мач по-малко.
Марек: 12. Младенов, 13. Б. Николов, 3. Виячки, 39. Лахчев (к), 14 Пидев, 23. Манолов, 6. Диков, 19. Андонов (54- 5. Янчев), 15 Тончев, 7. Хаджиниколов (75- 9. Йорданов), 17. Д. Георгиев (60- 10. Апостолов)