Младшата на Марек Юнион-Ивкони на крачка от финалната четворка

26.06.2012

Отборът юноши младша възраст на Марек Юнион-Ивкони е на победа от класиране на финалната четворка в Държавното първенство. В предварителната група дупнишките волейболисти записаха до тук една победа и една загуба. В първия си мач Марек отстъпи с 1:3 (23:25, 25:14, 25:19, 25:15) от Левски Волей, но след това надигра категорично с 3:0 (25:19, 25:16, 25:23) домакините от Виктория Волей. Пловдивчани излязоха в почти идентичен състав на този, с който преди броени дни станаха шампиони за момчета до 15 години, отчита bgvolleyball.com. Играчите на Виктория бяха равностойни на гостите от Дупница в първия и третия гейм, като през повечето време в последната част дори водеха в резултата. В решителните разигравания обаче възпитаниците на Христо Райчев бяха далеч по-концентрирани и успяха да спечелят.
Така, ако днес тимът на Марек Юнион-Ивкони победи аутсайдера Хебър, ще последва връстниците си от Левски към Финалната четворка. „Сините” вече са на полуфинал, след като имат в актива си две победи от два мача.