България умори Аржентина в 5 гейма, Соколов най-резултатен

22.06.2012

България изтръгна победа 3:2 гейма (22:25, 25:11, 26:24, 17:25, 15:11) срещу Аржентина в среща от Група D на волейболната Световна лига. Това бе първи мач от турнира в Португалия, като през уикенда нашите, водени от треньора Найден Найденов и капитана Цветан Соколов, срещат тима на домакините и Германия.
Началото на двубоя бе абсолютно равностойно, като резултатът вървеше точка за точка - 2:2, 3:3, 4:4. При първата техническа пауза обаче аржентинците ни дръпнаха с 8:5. България успя да изравни при 8:8, но след това гаучосите отново взеха аванс. Така се стигна до 24:21 за Аржентина, която в крайна сметка затвори гейма на 22. Нашите момчета обаче тръгнаха много силно във втория гейм и поведоха с 4:1 и 11:4 за да се стигне до крайното 25:11 в наша полза. Аржентина успя да вземе комфортна преднина в следващия гейм при 16:12. Българите обаче стигнаха до равенство при 16:16, а след това с по-концентрирана игра взеха частта при 26:24. В 4-ия гейм южноамериканците се върнаха на правия път и ни победиха лесно с 25:17, за да вкарат мача в тайбрек. Петият гейм бе наистина интересен, като започна точка за точка, а размяната на полетата дойде при 8:7 за Аржентина. Последва леко колебания в играта на нашите, но Цецо Соколов, с помощта на Скримов, се развихри и резултатът набързо стана 15:11 за крайното 3:2 за България.
Най-резултатен за „лъвовете” бе дупничанинът Соколов с 29 точки.