Резервите на волейболните „лъвове” се упражниха с Аржентина

16.06.2012

Резервите не се дадоха лесно на противника. Снимка: sportal.bg

Резервите на националния ни волейболен тим се упражниха в реални бойни условия срещу тима на Аржентина в първата си среща от втората фаза на Световната лига. Въпреки че загубиха мача с 1:3 гейма, момчетата от резервната скамейка показаха твърд характер и не пуснаха лесно победата на Аржентина.
Мачът завърши при резултат 22:25, 26:24, 21:25, 17:25 в отделните гейнове. Загубата е без значение, тъй като българите се класират директно за финалната фаза, като домакини. Това е и една от причините временният наставник на „лъвовете”, треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов да остави асовете на тима на заслужена почивка у дома и да даде поле за изява в реални условия на резервите.
Срещата се игра пред около 2000 зрители в покрайнините на Буенос Айрес.
Следващият мач на националите ни е срещу отбора на Португалия, който загуби от Германия с 1:3 гейма. Срещата ще бъде излъчена на живо по БНТ точно в полунощ.