Нашите смазаха Сърбия – 3:0

09.05.2012

Българският национален отбор по волейбол разби с 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) Сърбия в мач от група А на олимпийския квалификационен турнир пред повече от 12 хиляди зрители в зала "Арена Армеец". С победата си нашите се класираха за полуфиналите на турнира.
Първият гейм започна равностойно, но в средата му българите взеха добра преднина - 16:10. В крайна сметка затворихме частта при 25:22. Във втория гейм буквално отнесохме сърбите, като го спечелихме на 16 точки. Гостите се събудиха чак в третата част, когато ни затрудниха доста. Сърбия поведе с 5:1, но нашите не се предадоха и обърнаха до 8:6 на първото прекъсване. Стигна се до още по-комфортна преднина при 16:10, но след това гостите намалиха сериозно разликата. Все пак в края „лъвовете” показаха здрави нерви и спечелиха гейма при 25:23, а по този начин и мача с 3:0. В този трети гейм за кратко на полето се появи и Цветан Соколов, а страхотен мач като титуляр изнесе разпределителят Георги Братоев, който замени контузения Андрей Жеков.
В четвъртък националите ни почиват, а в петък е последният ни мач от предварителна група – срещу Испания.