Каква драма! Марек Юнион-Ивкони е на финал след 3:2 над Арда

09.04.2012

Марек и Арда сътвориха истински спектакъл пред повече от 1000 зрители в Дупница. Снимка: DenNews.bg

Марек Юнион-Ивкони се класира за финала във волейболната Суперлига, след като спечели с 3:2 (25:23, 25:16, 24:26, 24:26, 23:21) срещу Арда третия полуфинален мач, а с това и серията с 2-1 победи. Двата отбора сътвориха истински спектакъл в Дупница, като в крайна сметка Марек показа по-здрави нерви и измъкна по инфарктен начин победата. Най-неприятният момент в срещата бе в третия гейм, когато Петър Узунов от състава на Арда се контузи тежко. При една атака бившият национал се приземи в полето на дупничани и получи травма в коляното. Узунов остана да лежи повече от 10 минути на игрището, докато му се оказваше лекарска помощ, след което с носилка бе изведен извън терена, а публиката го окуражи с бурни аплодисменти и скандирания.
Самият двубой поднесе истински емоции на препълнената зала, включително и на 50-ината фенове, дошли да подкрепят Арда. В първия гейм Марек Юнион-Ивкони взе контрола отрано и го спечели с 25:23 за 1:0. Във втората част дупничани не срещнаха никакви проблеми и я затвориха на 16. И третият гейм вървеше идеално за Марек до средата на частта, когато домакините водеха с цели 5 точки. След контузията на Петър Узунов обаче тонуса в двата тива спадна, което бе в полза на Арда. Гостите успяха да намалят, но все пак дупничани бяха в силната позиция, след като имаха мачбол при 24:22. Кърджалийци обаче отбелязаха 4 поредни точки и намалиха на 2:1. Ситуацията се повтори и в следващата част, когато отново Марек водеше с 24:22 и се виждаше победител. Не така обаче мислеха играчите на Арда, които отново измъкнаха гейма с 26:24. Така се стигна до тайбрека, където напрежението бе в максимална степен. Гостите взеха комфортна преднина с 3 точки от рано, която поддържаха до 9:6. Тук играчита на Найден Найденов успяха да се съвземат и докараха нещата до 12:12. След това започна истинска гонитба в резултата, като в крайна сметка Марек спечели с 23:21 (!), не без помощта и на мощната подкрепа от трибуните и се класира на финал. Положителен ефект оказа и появата сред титулярите на Гьорги Гьоргиев и Мартин Божилов, които до скоро лекуваха контузии. В крайна сметка Марек Юнион-Ивкони заслужи правото да спори за шампионската титла, като съперник е победителя в редовния сезон Пирин Балканстрой.