Кикбоксьорите на Марек бият лошо във Враца

02.04.2012

Бойците на Марек се представиха много силно на Държавното първенство по кикбокс във Враца. Състезанието събра общо около 500 участника, което е рекорд в историята на кикбокса у нас, а дупничани се завърнаха със 7 медала. Надпреварата бе доста тежка, като схватките започваха в 9 ч сутринта и приключваха около полунощ.
Представителите на „червената армия” от Дупница сътвориха истинско шоу в категория до 74 кг, където до финала стигнаха двама състезатели на Марек. Златото спечели Драгомир Кацаров, който победи в последната среща съотборника си Славчо Павлов. От щаба на Марек решиха двамата да излязат на ринга един срещу друг, с цел да покажат, че са най-добри в категорията, като бойците умишлено не дадоха всичко от себе си и на съдиите бе изключително трудно да определят победителя. Така се получи по-скоро демонстративен мач, който все пак спечели Драгомир Кацаров. Жребий пък трябваше да реши кои треньори да подкрепят състезателите. В ъгъла на Павлов бяха Минко Минков и Симеон Димитров, а при Кацаров – Кирил Чакъров и Даниел Стоичков, който записа отличен дебют като помощник треньор.
Сребърен медал заслужи младата надежда на Марек – 12-годишният Доброслав Радев в категория до 42 кг. Доброслав стигна до финал, след като постигна 2 много трудни победи, а на полуфинала надделя над представител на домакините от Арис (Вр). В последния мач отстъпи на доста по-опитен от него състезател на Икен (Сф). 9-годишният Николай Данаилов пък се завърна с бронзово отличие от надпреварата при децата, след като победи боец от Тангра (Свиленград). Бронз грабна и пълният дебютант Светослав Гладников, който взе 2 победи, а на полуфинала загуби по точки след много силно представяне. Станислав Златков (63 кг) също заслужи третото място в своята категория. Каролина Динева пък отстрами момичетата на Марек, като спечели бронзово отличие в категория до 50 кг при девойките, страша възраст. Симеон Димитров и Иво Петров постигнаха по една победа, като за Димитров това бе генерална репетиция за Държавното първенство по ММА, което е на 28 април в София.
Състезанието във Враца пък бе съпътствано със слабо съдийство, за което призна и председателят на федерацията Боян Колев. Напрежението в залата се вдигна, заради недоволството на ощетените бойци, като някои от тях дори искаха да бойкотират надпреварата. Боян Колев обаче овладя положението, като обяви, че за следващата голяма надпревара ще осигури рефери от Словения. Самият Боян Колев пък бе впечатлен от дисциплината, която цари в отбора на Марек и от факта, че тимът си има и знаменосец. Това е златният медалист Драгомир Кацаров, който бе избран за такъв още преди самото състезание.
Мениджърът на Марек Минко Минков и ръководството на клуба изказаха благодарност на Община Дупница и хората, съдействали на отбора да участва на Държавното първенство във Враца. От Марек пък вече са подали необходимите документи във федерациите по бокс, бойно самбо, бразилско жиу-жицу и савате и ще развиват и тези спортове.